ظرفیت بازار عسل چین رو به رشد است

مصرف داخلی عسل در چین به گونه ای شده که این کشور را در رتبه نخست جهان جای داده است. به گزارش ایانا چین بزرگترین کشور جهان در زمینه پرورش زنبور، تولید عسل و صادرات آن است، سرزمین پهناور چین، با دارا بودن منابع شهد غنی، جمعیت زیاد، همراه با بهبود استاندارد های زنگی مردم ، پتانسیل عسل بازار داخلی اش در وضعیت خوبی قرار دارد.

بنا به گزارش اداره ملی آمار، تولید عسل چین در طی ۱۰ سال با افزایش رو به رو بوده که این موضوع روی گسترش و پتانسیل بازار داخلی تاثیر داشته و باعث شده تا در سال های اخیر، سهم بازار داخلی رو به افزایش باشد.

به دلیل عرضه برخی محصولات عسل تقلبی در چین، مردم چین عسل وارداتی را ترجیح می دهند و کسانی که عسل وارد می کنند به آسانی می توانند این محصول را در بازار چین به فروش برسانند. بر اساس برآوردها چین در سال های ۲۰۱۳، چهار میلیون ۸۵۶ هزار و ۷۱۳ کیلو، در سال ۲۰۱۴ پنج میلیون و ۷۹۱ هزارو ۶۸۴ کیلو، در سال ۲۰۱۵ شش میلیون و ۵۱۷ هزار و ۶۶۱ کیلو و در سال ۲۰۱۶ شش میلیون و ۳۱ هزارو ۹۵۵ کیلو گرم عسل وارد کرده است.

عسل وارداتی از کشورهای نیوزیلند (مانوکا)، استرالیا، آلمان، تایلند، فرانسه، روسیه، مالزی، شیلی، ایتالیا، پرتغال، سوئیس، بریتانیا، اسپانیا، کانادا، یونان، تایوان منطقه، قرقیزستان، برزیل، دانمارک، مکزیک ، مجارستان، لهستان وارد می شود.
این در حالی است که با بهبود زندگی مردم و افزایش آگاهی درباره مراقبت های بهداشتی ، عسل به عنوان ماده غذایی طبیعی، همراه با مواد مغذی غنی برای پاسخگویی به نیازهای گروه های مختلف مصرف کننده، نزد افراد پذیرفته شده است. با توجه به گزارش ده سال گذشته درباره متوسط ​​نرخ رشد سالانه تولیدات زنبور عسل تخمین زده می شود که در ده سال آینده، سرانه مصرف سالانه عسل چین دو برابر شود.

خبرگزاری ایانا – ۹۶/۲/۹