جوانان آفریقایی به تولید کود آلی از زباله دست یافتند

شرکت Habona با مسئولیت محدود در رواندا، به استخدام ۲۵ نفر جوان برای جمع آوری زباله، جدا کردن پلاستیک و فلز از آن، و تولید زباله های آلی برای فراهم کردن خاک زغال به عنوان سوخت برای پخت و پز اقدام کرده است. همچنین با انچه از فرآیند خاک زغال باقی می ماند، کود آلی تولید کرده و به کشاورزان می فروشند.

شرکت Habona با مسئولیت محدود در رواندا، به استخدام ۲۵ نفر جوان برای جمع آوری زباله، جدا کردن پلاستیک و فلز از آن، و تولید زباله های آلی برای فراهم کردن خاک زغال به عنوان سوخت برای پخت و پز اقدام کرده است. همچنین با انچه از فرآیند خاک زغال باقی می ماند، کود آلی تولید کرده و به کشاورزان می فروشند.
به گزارش ایانا از وب سایت Times of Oman ، Jean Bosco Nzeyimana ، مدیر شرکت یاد شده گفت: “این فرایند، تکنولوژی هوشمند کشاورزی است که به کشاورزان کمک می کند تا با کمپوست تولید شده، بتوانند کیفیت خاک را که از طریق استفاده از کودهای شیمیایی از دست رفته، باز گردانند ، همچنین شرکت Habona ،۵۰ تن سوخت در ماه تولید می کند.”

مدیریت زباله می تواند به کاهش گازهای گلخانه ای کمک کند چراکه با سوزاندن زباله ، گازهای ساطع شده به اتمسفر رفته و افزایش گازهای گلخانه ای را به دنبال دارد واین عمل اغلب در اطراف بازار اتفاق می افتد.
این کارآفرین رواندایی، نمونه ای از افرادی است که با تلاش گروهی از جوانان آفریقایی نسبت به تغییر شیوه های کشاورزی با استفاده از فن آوری های جدید اقدام و به امنیت غذایی و اشتغال هم کمک کرده است.
وی نوآوری های خود را در اجلاس سرا ن جوانان آفریقا بنیاد مسترکارت ۲۰۱۷، در کیگالی در ماه فوریه به نمایش گذاشت.

آن مایلز، مدیر بنیاد امرار معاش و امور مالی جوانان گفت: ” در حال حاضر ، شدت افزایش تغییرات آب و هوایی به تقویت تنش ها در زمینه دسترسی به آب و امنیت غذایی در بسیاری از کشورهای آفریقایی، دامن زده است . با این وجود شماری از جوانان مشکل را درک کرده اند و به گرم شدن زمین معتقدند، بنابراین به استفاده از روش های جدید برای ایجاد کشاورزی پایدار، کارآمد و سودآور روی آورده اند.”

Nzeyimana گفت: “با مهارت هایی که توسط جوانان به دست آمده است ، می توانیم امیدوار باشیم تا در برابر تنش های ناشی از تغییرات آب و هوا مقابله کنیم .”

در حال حاضر، سوخت خاک زغال شرکت ، در جنوب رواندا به فروش می رسد اما این شرکت در حال برنامه ریزی برای ساخت یک کارخانه بزرگتر است که بتواند آن را در کل کشور عرضه کند.
ریچارد مونانگ، مسئول هماهنگ کننده تغییرات آب و هوا منطقه ای در ارتباط با برنامه محیط زیست سازمان ملل، گفت: “کشاورزی کلیدی برای مقابله با فقر در آفریقا است. ”

وی با اشاره به آمار بانک جهانی افزود: ” افزایش ۱۰ درصد در بهره وری کشاورزی قاره به کاهش هفت درصدی فقر انجامیده است.”
وی به این نکته اشاره کرد که کشاورزی پتانسیل این را دارد به دو تا چهار برابری کاهش فقر آفریقا سریع تر از هر بخش دیگری، کمک کند. مونانگ طی ایمیلی یادآور شد: ” دلیلش این است که نزدیک به دو سوم از جمعیت به طور متوسط، در این بخش مشغول هستند، همچنین زنان تولید ۸۰ درصد از مواد غذایی را برعهده دارند که می توان از طریق زنجیره ارزش و عرضه کشاورزی، فن آوری، تدارکات و انرژی – فرصت های درآمد جدید ایجاد کرد. این بهترین راه برای رسیدن به این است که زنجیره کامل عرضه ، تنها به تولید در مزرعه تمرکز نداشته باشد. به عنوان مثال، فناوری اطلاعات و ارتباطات می تواند برای پیوند تولیدکننده به بازارها و استفاده از انرژی پاک در حوزه فراوری مواد غذایی ، ایجاد ارزش افزوده و اشتغال کمک کند.

 خبرگزاری ایانا – ۹۶/۲/۶