اختصاص چهار هزار میلیارد تومان برای اجرای طرحهای آبیاری در کشور

رئیس سازمان تعاون روستایی کشور گفت که دولت تدبیر و امید امسال چهار هزار میلیارد تومان برای اجرای طرح های آبیاری مدرن به بخش کشاورزی اختصاص داده است .
به گزارش خبرنگار ایرنا ، حسین صفایی روز دوشنبه در آئین گشایش نمایشگاه گل و گیاه در رامسر افزود : این میزان اعتبار دولت با توجه کمبود آب در کشور می تواند به اصلاح شیوه آبیاری بخش کشاورزی کمک کنند.
وی گفت : سیاست اصلاح شیوه آبیاری محصولات کشاورزی در ۲ سال گذشته مورد حمایت دولت قرار گرفته بود و امسال نیز این روند ادامه خواهد داشت.
معاون وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به بسته حمایتی دولت در بخش تولیدی ، گفت : دولت تدبیر و امید در بخش صنعت گل و گیاه نیز تاکنون حمایت های خوبی داشته است و امسال نیز همانند گذشته در زمینه توسعه صنعت گلخانه و پرورش ماهی در قفس اعتباراتی را در نظر گرفته است.
وی افزود : حمایت ۸۵ درصدی دولت از این بخش فرصت مناسب ارزشمندی برای کشاورزان و تولید کنندگان این بخش برای اجرای طرح های ابیاری مدرن است.

صفایی با اشاره به رشد چشمگیر تولیدات صنعت گل و گیاه در دنیا گفت : جمهوری اسلامی ایران با وجود داشتن آب و هوای و خاک مناسب برای پرورش گل و گیاه هنوز تا رسیدن به نتیجه مطلوب فاصله دارد.

وی افزود : ایران در رتبه ۱۵ تا ۱۷ جهانی برای تولید پرورش گل و گیاه قرار دارد.

رئیس سازمان تعاون روستایی کشور همچنین خاطر نشان کرد : در راستای حمایت از تولیدات گل و گیاه، تبدیل اراضی به گلخانه نیاز به اخذ مجوز و تغییر کاریری ندارند و حتی نیاز به پرداخت عوارض سازه نیز نیست.

نمایشگاه گل و گیاهان زینتی روز دوشنبه با حضور ۱۲۵ نفر از محققان داخلی و مهمانان خارجی در مجتمع مروارید سبز رامسر آغاز به کار کرد.

همچنین نخستین سمپوزیوم بین المللی گل و گیاهان زینتی قرار است از فردا با حضور مهمانان خارجی و داخلی در تالار هتل رامسر آغاز شود.

مهمانان خارجی شرکت کننده در این سمپوزیوم از کشورهای امریکا ، روسیه، آلمان ایتالیا ،بلژیک، استرالیا، تایلند ،ژاپن و چین هستند.

نمایشگاه و سمپوزیوم گل و گیاهان زینتی رامسر تا ۱۴ اردیبهشت ماه در رامسر برپا است.

 

خبرگزاری ایرنا – ۹۶/۲/۱۲